judge: Hans Wiblishauser (Germany)
entries: 30
results by: Dobermann.com
CAC, CACIB, BOB - HANCOCK v. Residenzschloss
BLACK MALES
Youth class:
Vg.1 - ZEZERON King of Darkness (Pride of Russia Odin - Nefretiti King of Darkness)
Vg.2 - ALFONS v. Elbthor (Chester v.d. Topferstadt - Emy v.d. Topferstadt)
Vg.3 - RICARDO v. Silverkrohn (Leo v. Markischen Land - Miss Mystique v. Silverkrohn)
Vg.4 - FLASH v. Lehmannsfelsen (Dobergaarden Forever Athos - Donnakareen v. Lehmannsfelsen)
Vg. - AYK v. Elbthor (Chester v.d. Topferstadt - Emy v.d. Topferstadt)
Intermediate class:
Exc.1, CAC, CACIB, BOB - HANCOCK v. Residenzschloss (Arrow v.h. Wantij - Dakota v. Residenzschloss)
Vg.2 - DIAMOND v. Zarowmoor (Pride of Russia Odin - Anja v. Zarowmoor)
Vg.3 - GASPARD PLAYBOY of Devil Inside (Destiny's Phoenix Highway to Hell - Dolce of Devil Inside)
Open class:
Vg.1 - GLENRAVEN v.d. Bruggenern (Leo v. Markischen Land - Dharma v.d. Bruggenern)
BROWN MALES
Youth class:
Vg.1 - DJONATHAN v. Hohenzollern (Pride of Russia Odin - Armani v. Hohenzollern)
Vg.2 - DRAGON DONNER v. Hohenzollern (Pride of Russia Odin - Armani v. Hohenzollern)
Vg.3 - JOE v. Horringhauser Hoh (Sensei di Campovalano - Ardens Chili)
Intermediate class:
Vg.1 - CALLISTO v. Hohenzollern (Pride of Russia Kaspij - Armani v. Hohenzollern)
BLACK FEMALES
Youth class:
Vg.1 - ALICE v. Elbthor (Chester v.d. Topferstadt - Emy v.d. Topferstadt)
Vg.2 - JAMAICA v. Horringhauser Hoh (Sensei di Campovalano - Ardens Chili)
Vg.3 - FIBBI Apologeta (Orson v. Nemesis - Drussie Star of Bedea)
Intermediate class:
Exc.1 - GILL v.d. Topferstadt (Murphy - X-Tony Hellfire)
Open class:
Exc.1, res.CAC - ESCADA v.Lehmannsfelsen (Murphy - Lady Lilitha)
Exc.2 - EMY v.d. Topferstadt (Don Diego v. Harten Kern - X-Tony Hellfire)
Exc.3 - GALINA v. Burgenland (Grand Mollis Armani - Abiona v. Burgenland)
Working class:
Exc.1, CAC, res.CACIB - FIONA v. Burgenland (Chester v.d. Topferstadt - Amalia v.Burgenland)
Vg.2 - EDDA v. Kiekbusch (Bojan v. Havelland - Daika v. Ferrenberg)
BROWN FEMALES
Youth class:
Vg.1 - DESIDERA v. Hohenzollern (Pride of Russia Odin - Armani v. Hohenollern)
Vg.2 - JULIETTA v. Residenzschloss (A'Condor v. Residenzschloss - Crazy Carlotta v. Residenzschloss)
Intermediate class:
Exc.1 - CHANEL v. Hohenzollern (Pride of Russia Kaspij - Armani v. Hohenzollner)
Exc.2 - ROXANA v. Waldwinkel (Pride of Russia Odin - Olegra v. Waldwinkel)
Open class:
Exc.1, CAC, CACIB - CARISMA v. Hohenzollern (Pride of Russia Kaspij - Armani v. Hohenzollner)
Vg.2 - BELINDA v. Wartburgstadt (Massimo Ekoeby di Matario - Diamond v. Batorkeszy Baileys)
Vg.3 - GLORIA v. Burgenland (Grand Mollis Armani - Abiona v. Burgenland)
Champion class:
Exc.1, res.CAC - TARA z Padoku (Oscar z Padoku - Sant Kreal Riorita)