judge: Miklos Levente (Romania)
entries: 33
results by: Dobermann.de
BLACK MALES
Youth class:
Vg.1, Jg. Ch - DUCATI v. Kunstadt (Zordan Zewi del Citone - Anjuli v. Kunstadt)
Vg.2, res.Jg.Ch. - HANCOCK v. Residenzschloss (Arrow v.h. Wantij - Dakota v. Residenzschloss)
G.3 - RUFUS v. Marosk (Tschet Graf of Mon-ja-mes - Flair Opus Meum(
Intermediate class:
Vg.1 - ENGINE BONO Bohemia Superb (Hilo v. Nemesis - Anche Nigre from Fourteenth Meridian)
absent - MAILOW v.d. Tafelrunde (Ramonburg's Enzo - Escada v. Larimar)
Open class:
Exc.1, res.CAC - CUMA v. Kunstadt (Hilo v. Nemesis - Anjuli v. Kunstadt)
absent - CASSADO Nightwish Mystic (Rowan v.d. Erjolihof - Come As You Are Oskana)
Champion class:
Exc.1, CAC, CACIB - ORSON v. Nemesis (Fedor del Nasi - Helena v. Nemesis)
BROWN MALES
Youth class:
Vg.1, Jgd. Ch. - CARTHAGO v. Fenris (Sanramiro v. Residenzschloss - Jacira v. Nemesis)
Vg.2, res.Jgd.Ch. - BALISTO v.d. Dobiaue (Hilo v. Nemesis - Avrora Arriva Aldman)
G.3 - CALLISTO v. Hohenzollern (Pride of Russia Kaspij - Armnai v. Hohenzollern)
Open class:
Exc.1, CAC, res.CACIB - BALDURHERZOG v. Württemberg (Hilo v. Nemesis - Senta v.d. Ritterburg)
Vg.2 - BALTHASAR HERZOG v. Württemberg (Hilo v. Nemesis - Senta v.d. Ritterburg)
Working class:
Exc.1, res.CAC - ASGARD v. Fenris (Hilo v. Nemesis - Jacira v. Nemesis)
BLACK FEMALES
Youth class:
Vg.1, Jg.Ch. - BIJOU v. Klingbach (Pride of Russia Odin - Quida v. Klingbach)
Vg.2, res.Jg.Ch. - RAMSEY v. Marosk (Tschet Graf of Mon-ja-mes - Flair Opus Meum)
Vg.3 - DJAMILA v. Kunstadt (Zordan Zewi del Citone - Anjuli v. Kunstadt)
Vg.4 - DAYANA v. Kunstadt (Zordan Zewi del Citone - Anjuli v. Kunstadt)
absent - COSMACORALIE v. Fenris (Sanramiro v. Residenzschloss - Jacira v. Nemesis)
Intermediate class:
Exc.1 - CILLI v. Nibelungenring (Hilo v. Nemesis - Ischta v. Klingbach)
Exc.2 - HONEY v.d. Bruggenern (Achilles v.d. Bruggenern - Bavaria v.d. Bruggenern)
Open class:
Exc.1, CAC, CACIB, BOB - KIMBA v. Bavaria (Hilo v. Nemesis - Jamaica v. Nemesis)
Vg.2 - AMORA v.d. Schwarzen Garde (Chester v.d. Töpferstadt - Madleenfürstin v. Strengbach)
absent - BANJA v. Nibelungenrign (Hilo v. Nemesis - Inouk v.d. Rheinaue)
Working class:
Exc.1, res.CAC - BAJA v. Fenris (Pathos delle Querce Nere - Naemi v. Klingbach)
Exc.2 - BAVARIA v.d. Burggenern (Hilo v. Nemesis - Ischta v. Klingbach)
BROWN FEMALES
Youth class:
Vg.1, Jg.Ch., Jg. BOB - CARISMA v. Hohenzollern (Pride of Russia Kaspij - Armani v. Hohenzollern)
Vg.2, res.Jg.Ch, - ALFAADELANTE v. Westwall (Orson v. Nemesis - Stella v. Klingbach)
G.3 - Van da Hell GRACIA CARDASSIA (Ataraxie's Big Ben - Van da Hell Avita)
Intermediate class:
Exc.1, CAC, res.CACIB - QUEEN v. d. Rheinaue (Pride of Russia Odin - Fenja v.d. Rheinaue)
Exc.2, res.CAC - CHANEL v. Hohenzollern (Pride of Russia Kaspij - Armani v. Hohenzollern)
Open class:
Vg.1 - MECKY v.d. Fuggerstadt (Amor v. Safir - Cara v.d. Fuggerstadt)
Veteran class:
Exc.1, BEST VETERAN - ESCADA v. Alten Adel (Endor Royal Bell - Bahama v. Welfengarten)