judge: Tamas Dohóczki (HU)
BLACK MALES
Baby class:
Vp.1 - ORKAN v. Hohenzollern (Jurgen v. Markischen Leo - Jordes v. Hohenzollern)
Vp.2 - WOLFGANG AMADEUS Elite House (Kanye Elite House - Shawnna Elite House)
Puppy class:
Vp.1 - VALENTINO Elite House (Jurgen v. Markischen Leo - Rhianna Elite House)
Vp.2 - CYTAN CASY v. Klostertal (Quarz de Andreoli - Klara v. Lehmannsfelsen)
Youth class:
Exc.1, Landesjugendsieger Sachsen 2021 - PLAYBOY v. Lehmannsfelsen (Granit v. Sagramos - Jodeefaye v. Lehmannsfelsen)
Exc.2 - PERITO MORENO v. Lehmannsfelsen (Granit v. Sagramos - Jodeefaye v. Lehmannsfelsen)
Exc.3 - BARUN ANANDA v. Klostertal (John Ross v. Lehmannsfelsen - Zoraya Black Pearl del Naissus)
Intermediate class:
Exc.1, res.CAC - KING LOKI v. Markischen Leo (Domenicus v. Markischen Leo - Happy v.d. Topferstadt)
Open class:
Exc.1 - NIGELKING v. Lehmannsfelsen (Quickstep King of Darkness - Jodeefaye v. Lehmannsfelsen)
Exc.2 - FAME & FORTUNE Rapidamente (Jovanotti Unreachables - Paula Abdul Elite House)
Exc.3 - LATINO v. Hohenzollern (Jovanotti Unreachables - Esprit v. Hohenzollern)
Working class:
Exc.1 - ARES v. Misina (Ayk v. Elbthor - Irish Coffee v.d. Topferstadt)
Champion class:
Exc.1, Landessieger Sachsen 2021, CAC, BOB - QUANTIN del Munt Marin (Thor del Nasi - Nike Naike dei Nobili Nati)
Honour class:
Exc.1 - XANERO MARADONA CHESUNA di Matario (Chester v.d. Topferstadt - Una Donna Tschethay di Matario)
Veteran class:
Exc.1, VeteranSieger 2021 - THOR del Nasi (Jork del Nasi - Otrada for del Nasi de Grande Vinko)
BROWN MALES
Puppy class:
Vp.1 - VICTOR Elite House (Jurgen v. Markischen Leo - Rhianna Elite House)
Vp.2 - CAYRUS CABALL v. Klostertal (Quarz de Andreoli - Klara v. Lehmannsfelsen)
Intermediate class:
Exc.1, res.CAC - NORDENRAPIDAMENTE v. Hohenzollern (Jurgen v. Markischen Leo - Esprit v. Hohenzollern)
Exc.2 - UMBERTO Elite House (Inferno v. Hohenzollern - Shawnna Elite House)
Vg.3 - COOPER v. Starrenweg (Boss Baltic Residence - Usha v. Aurachgrund)
Open class:
Exc.1, CAC - Dobergaarden Forever QUATRO (Fort Bellators El'Guard - Dobergaarden Forever Una)
Exc.2 - ROCKER HENRY v. Eschenbruch (Faroh v. Lehmannsfelsen - Miss Marple v. Eschenbruch)
BLACK FEMALES
Baby class:
Vp.1 - MIA VITA (Kresh Vital Screen - Tahi-Reme Gjoya)
Vp.2 - WALHALLA Elite House (Kanye Elite House - Shawnna Elite House)
Puppy class:
Vp.1 - CATALEYA v. Furst Leopold (Pride of Russia Taurus - Pride of Russia Feodora)
Vp.2 - GIA di Perlanera (Dalgo di Perlanera - Ginger di Perlanera)
Vp.3 - VAIANA Elite House (Jurgen v. Markischen Leo - Rhianna Elite House)
Vp.4 - CHYARA CYTAL v. Klostertal (Quarz de Andreoli - Klara v. Lehmannsfelsen)
Youth class:
Exc.1 - BAILEY v. Furst Leopold (Pride of Russia Taurus - Pride of Russia Feodora)
Exc.2 - PARISPAYTON v. Lehmannsfelsen (Granit v. Sagramos - Jodeefaye v. Lehmannsfelsen)
Intermediate class:
Exc.1, Landessiegerin Sachsen 2021, CAC, BOS - KATNISS v. Markischen Leo (Domenicus v. Markischen Leo - Happy v.d. Topferstadt)
Exc.2 - THELMA Elite House (Jovanotti Unreachables - Rhianna Elite House)
Exc.3 - Livonija Baronesa INSIGNIA (Quarz de Andreoli - Livonija Baronesa Athena Pallas)
Open class:
Exc.1 - JORDES v. Hohenzollern (Jovanotti Unreachables - Gucci v. Hohenzollern)
Exc.2 - FERRARI FOR HIM Rapidamente (Jovanotti Unreachables - Paula Abdul Elite House)
Working class:
Exc.1, res.CAC - FOFINHA del Fiorsilva (Thor del Nasi - Havana dei Due Intenti)
Exc.2 - JANIS JOPLIN v. Markischen Leo (Domenicus v. Markischen Leo - Roma v. Silverkrohn)
absent - IRISHCOFFEE v.d. Topferstadt (Brasil v. Hohenzollern - Gill v.d. Topferstadt)
Champion class:
Exc.1 - Vivat de Vinko WONDERFUL AALIYAH (Ayk v. Elbthor - Kalinka-Malinka de Grande Vinko)
Exc.2 - RHIANNA Elite House (Ilane della Piancarda - Indhira Elite House)
BROWN FEMALES
Baby class:
Vp.1 - KUCKUNNIWI del Pais Baviera (Jurgen v. Markischen Leo - Donna del Pais Baviera)
absent - AKIRA ARMANI v. Blaurock (Kay del Nasi - Kiara v. Lehmannsfelsen)
Puppy class:
Vp.1 - VANITY Elite House (Jurgen v. Markischen Leo - Rhianna Elite House)
Vp.2 - CALYNA CATALEYA v. Klostertal (Quarz de Andreoli - Klara v. Lehmannsfelsen)
Youth class:
Exc.1, JugendSiegerin Sachsen 2021 - NALANIA v. Hohenzollern (Jurgen v. Markischen Leo - Esprit v. Hohenzollern)
Open class:
Exc.1 - KLARA v. Lehmannsfelsen (Guard de Marine de Grande Vinko - Felicia v. Lehmannsfelsen)
Veteran class:
Exc.1 - ESPRIT v. Hohenzollern (Pride of Russia Odin - Armani v. Hohenzollern)