25.01.2020 - CACIB Turku - Finland

judge: Dragan Stojanovic (Bosnia & Herzegovina)

 

 

BOB - Zaleys To Be EAGLE RARE and BOS Iituvaaran ANDALUCIA

 

 

MALES

 

Intermediate class:

Exc.1, CQ, Best Male,  CAC, CACIB, BOB - Zaleys To Be EAGLE RARE (Eques di Audendum Est - Aria D'Aurora)

Exc.2, CQ, Best Male 2, res.CAC, res.CACIB - O'Zone VIGGO (Burzan Il Conte del Forte - O'Zone Phaedra)

Exc.3, CQ, Best Male 4 - Winningmood JUNIVERSE JIZERA (Filimamont Extra-Terrestrial - Winningmood Double G Glam Hot)

Exc.4 - Dargaard NORTH BEAR OTAVA (Jago - Dargaard Ursa Major)

Exc. - Dargaard NORTH BEAR ALIOTH (Jago - Dargaard Ursa Major)

Vg. - Brewatchen ARAGON ALEXANDROS (Dura Lex Polonia King Crimson - Tina Turner iz Zoosfery)

 

Champion class:

Exc.1, CQ, Best Male 3 -  Winningmood DRAGON HEART (Fedorhorst Dragon - Winningmood Angelina Amour)

 

 

FEMALES

 

Youth class:

Exc.1, CQ - Kriegerhof URSA (Bel Nome Bodin - Kriegerhof Mi'Amore)

Exc.2, CQ - Brewatchen ALCEY ALTHEA (Dura Lex Polonia King Crimson - Tina Turner iz Zoosfery)

 

Intermediate class:

Exc.1, CQ, CAC, CACIB, BOS, Best Female - Iituvaaran ANDALUCIA (Dura Lex Polonia Forlan - Riihikarsinan Ooh La Laa)

Exc.2, CQ - O'Zone VALHALLA (Burzan Il Conte del Forte - O'Zone Phaedra)

Exc.3, CQ - Kriegerhof ULA (Bel Nome Bodin - Kriegerhof Mi'Amore)

Vg.4 - Brewatchen ALOHA OHANA (Dura Lex Polonia King Crimson - Tina Turner iz Zoosfery)

 

Open class:

Exc.1, CQ, res.CAC, res.CACIB, Best Female 2 - Viva'La Rosa GRACE OF GLORY THORA (Teraline Floydt - Slavia iz Zoosfery)

Exc.2, CQ - Riihikarsinan TURN THE VOICE ON (Kriegerhof Extempore Eliot - Sant Kreal Fabiola)

Exc.3 - Dargaard CILL IOMAIR (Burzan Il Conte del Forte - Dargaard Twalif Poppy)

 

Working class:

Exc.1, CQ - REINA v. Ferrenberg (Ataraxie's Capone - Padea v. Ferrenberg)

 

Champion class:

Exc.1, CQ, Best Female 3 - Dargaard URSA MAJOR (Dura Lex Polonia Forlan - Dargaard Ibiana)

Exc.2, CQ, Best Female 4 - UNTOLD STORY of Hoffman House

Exc.3, CQ - AVA AMELIE