26.01.2020 - CACIB Cesena - Italy - "Romagna Winner"

judge: Hans Wiblishauser (Germany)

 

Quantin del Munt Marin & Crudelia del Mon del Fiorsilva

 

 

BLACK MALES

 

Youth class:

Exc.1, Best Junior - BYRON Guelfi Neri (Ilane della Piancarda - Zewita del Monte Aspro)

Exc.2 - EL PABLO Della Ninfa Nobel (Next della Ninfa Nobel - Is Mayla della Ninfa Nobel)

Exc.3 - LEE MARVELL d'Islamorada (Hazar di Altobello - Agata Aloys d'Islamorada)

 

Intermediate class:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Exc.1, CAC, res.CACIB - Arce Deos AXEL (Pride of Russia Kaspij - Teraline Pantera)

Exc.2 - ARES (Kevin di Prisconte - Theodora di Prisconte)

Exc.3 - DORIAN di Casa Phoenix (Alibi di Fierro di Casa Maj - All Blue Aurora)

 

Open class:

Exc.1, res.CAC - YORK del Cesenate (Attilio Perez Moreno del Canale di Pirro - Defender of Bulgaria Dulcinea)

Vg.2 - VASCO del Verdiano (Vindo del Verdiano - Grafin del Verdiano)

Vg.3 - CESARE (Randon di Tamalu - Ulriche del Canale di Pirro)

absent - ATHOS-GOLDEN BLACK (Alejandro Black - Farahgolden of Hoffmann House)

 

Working class:

Exc.1, CAC - TYCOON del Fiorsilva (Tahi-Reme Max - Malanoche del Fiorsilva)

Exc.2, res.CAC - WILSON del Cesenate (Asterix del Nasi - Pilar del Cesenate)

Exc.3 - NEXT della Ninfa Nobel (Nex di Campovalano - Quna della Ninfa Nobel)

 

Champion class:

Exc.1, CACIB, BOB - QUANTIN del Munt Marin (Thor del Nasi - Nikenaike dei Nobili Nati)

 

 

BLACK FEMALES

 

Youth class:

Exc.1 - CARA v. Steindorf (Mythos del Rio Bianco - ClaraHerzogin v. Wurttemberg)

absent - ZARA del Cesenate (Sirius Dorian del Colle della Guardia - Defender of Bulgaria Dulcinea)

 

Intermediate class:

Exc.1, CAC, res.CACIB - Ak-Yar ISTEL (Ak-Yar Yaraslan - Ak-Yar Barocca)

 

Open class:

Exc.1, res.CAC - XANJA del Cesenate (Thor del Nasi - Pandora del Cesenate)

 

Working class:

Exc.1, CAC, CACIB, BOS - CRUDELIA DE MON del Fiorsilva (Thor del Nasi - America del Fiorsilva)

Exc.2, res.CAC - BROOMHILDA del Fiorsilva (MC Madness Peak Performance - Malanoche del Fiorsilva)

Exc.3 - CASSANDRA del Monte Conero (Mythos del Rio Bianco - Cleo-Levante)

Exc.4 - ELIJHA del Gran Sasso D'Abruzzo (Memmo Fierro del Fiorsilva - Princesa delle Querce Nere)

 

Champion class:

Exc.1 - Defender of Bulgaria DULCINEA (Pride of Russia Sidor - Tahi-Reme Tarabee)

 

 

BROWN MALES

 

Puppy class:

Vp.1, Best Puppy - Dinadob TOKYO (Fort Bellators Ivanquisher - Cassandra del Monte Conero)

 

Youth class:

absent - ZARON del Cesenate (Sirius Dorian del Colle della Guardia - Defender of Bulgaria Dulcinea)

 

Intermediate class:

Exc.1, CAC - DALI della Ninfa Nobel (Ilane della Piancarda - Ewa della Ninfa Nobel)

 

Open class:

Exc.1, res.CAC - BRUTUS del Rio Bianco (Mythos del Rio Bianco - Zelda del Nasi)

 

 

BROWN FEMALES

 

Youth class:

Vg.1 - ZOE del Cesenate (Sirius Dorian del Colle della Guardia - Defender of Bulgaria Dulcinea)

 

Intermediate class:

Exc.1 - ELETTRA MIURA (Bum Bum Mancini - Aida Black Eagle)

 

Open class:

Exc.1, CAC - CLARISSA del Rio Bianco (Toscano del Diamante Nero - Veronika del Rio Bianco)

Exc.2, res.CAC - TRULY TREASURE del Munt Marin (Marte del Fiorsilva - Booghe Booghe)

 

Working class:

Exc.1, CAC - CALAMITY del Fiorsilva (Thor del Nasi - America del Fiorsilva)

Exc.2, res.CAC - ANASTASIA del Rio Bianco (Mythos del Rio Bianco - Sant Kreal Yulduze)

 

Champion class:

Exc.1 - BONNIE BROWN (Italico del Fiorsilva - Doris Dea del Rio Bianco)