judge: Karl Berge (NO)
BLACK MALES
Puppy class:
Vp.1 - ARCHIE Revadog (Dura Lex Polonia Gaudi - Rena Regina Morgantina)
Youth class:
Exc.1, CAJC - Get To The Point GANDALF GOX (Pride of Russia Altay - Get To The Point Dolce)
Intermediate class:
Exc.1, CAC, CACIB, BOS - Pride of Russia BARGUZIN (Pride of Russia Sidor - Pride of Russia Farah)
absent - SEGUR Dangerous Beauty (Barbados v. Westwall - Kalipso Goddes Dangerous Beauty)
Open class:
Exc.1, CAC, res.CACIB - UTRILLO di Perlanera (Urbano del Diamante Nero - Cassy Crystal di Perlanera)
Exc.2 - DIOR Ebony Queen (Apache Red Ebony Queen - Jixa od Dvou Lvu)
Working class:
Exc.1, CAC - Pride of Russia ANGEL (Urbano del Diamante Nero - Pride of Russia Cassandra)
Champion class:
Exc.1, CAC - Focus COOL CARDHU (Oscar z Padoku - Focus Whole Lotta Love)
BROWN MALES
Youth class:
Exc.1, CAJC - Destiny's Phoenix MOJO THE MOHICAN (Pride of Russia Altay - Destiny's Phoenix High Voltage)
BLACK FEMALES
Baby class:
Vp.1 - BECKY Dark Monarchy (Dark Diktator v. Ashanti - Quinia Quincey Morgantina)
Puppy class:
Vp.1 - Pride of Russia HARTIYA (Pride of Russia Konan - Sant Kreal Zimnyaya Skazka)
Vp.2 - HELENA Best Cerber (Harlequin Gumby - Genesis Best Cerber)
Youth class:
absent - ESTA v. Freyer Tal (Prince v. Nemesis - Alexa v. Freyer Tal)
Intermediate class:
G.1 - NELA-FIABA Shadow Of The Darkness (Pride of Russia Urano - Sant Kreal Nuova Fiaba)
absent - HAIDY Velky Jarok (Oli del Nasi - Esther Velky Jarok)
absent - Ninell Nero IZUMI (Pride of Russia Sidor - Ekskalibur Noemi For Ninell Nero)
Open class:
Exc.1, CAC - GENESIS Best Cerber (Pride of Russia Urano - Dalila Best Cerber)
Vg.2 - Rensdorff LIBERTY (Stinger v. Haus Erfullungen Vunschen - Filimamont Barbarella for Rensdorff)
absent - CHRISSI v. Freyer Tal (Chriss z Padoku - Tahi-Reme Babine)
Working class:
Exc.1 - AGATHA Pasecke Udoli (Pride of Russia Urano - Lynn Moravia Heart)
Champion class:
Exc.1, CAC, res.CACIB - INESSA ARMAND iz Zoosfery (Toscano del Diamante Nero - Greta Garbo iz Zoosfery)
BROWN FEMALES
Puppy class:
Vp.1 - ABARA Revadog (Dura Lex Polonia Gaudi - Rena Regina Morgantina)
Intermediate class:
Vg.1 - ATHENA Dark Monarchy (Tahi-Reme Igor - Quinia Quincey Morgantina)
Champion class:
Exc.1, CAC, CACIB, BOB - Imidz LADY GWENYVER GELLA (Lucky Luciano Tikrai Nauja - Imidz Lady Emmanuele)