judge: Rada Istvan (Hungary)
entries: 33
results by: Dobermann Club
BLACK MALES
Baby class:
Vp.1 - MAGNUM Ginga House (Maxim di Altobello - Atina Ginga House)
Vp.2 - FANGO del Cuore Nero (Obi Wan Kenobi de Grande Vinko - Hana del Nasi)
Vp.3 - VITO del Ceci (Eros Edi Ginga House - Atila Dante del Gigante)
Puppy class:
Vp.1 - A-HASS (Eros Edi Ginga House - Panama Baby)
Youth class:
Exc.1, YOUTH CLUB WINNER - Izrafel MYSTIC MAXWELL (Pride of Russia Urano - Izrafel Floris Fortuna)
Exc.2 - MACHO Tejat Posterior (Jaron Black Iron Warrior - Haijabusa Black Iron Warrior)
Exc.3 - ZAC Ginga House (Oscar z Padoku - Carmen Ginga House)
absent - RIKER Betelges (Obi Wan Kenobi de Grande Vinko - Zora Betelges)
Intermediate class:
Exc.1 - EROS EDI Ginga House (Oscar z Padoku - Atina Ginga House)
absent - TITO From Lipar Land (Obi Wan Kenobi de Grande Vinko - Dream del Nasi)
Open class:
Exc.1 - AIREN BARON Cleas Canis (Izrafel Abe Arroganto - Klea of Ritopek)
absent - VITO Night Fevver (Titus Tarantula v. Jahrestal - Baronessa di Casa Montenegro)
Working class:
Exc.1, CLUB WINNER - Tahi-Reme MAX (Pride of Russia Ferro - Tahi-Reme Giniti)
Champion class:
absent - OBI WAN KENOBI de Grande Vinko (Leo v. Markischen Land - Gekata de Vinko iz Doliny Dalmenov)
absent - KARLOS SANTANA v. Falanga (Crisler Crown of Famous - Cubes Alabama v. Falanga)
BROWN MALES
Baby class:
Vp.1 - MOZZART Ginga House (Maxim di Altobello - Atina Ginga House)
absent - MARLON B.C. GInga House (Maxim di Altobello - Atina Ginga House)
Puppy class:
absent - Izrafel PETRUS PAGOS (Izrafel Abe Arroganto - Izrafel Impressive Ivona)
absent - GUARD DE MARINE de Grande Vinko (Jork del Nasi - Celebrita di Crimea de Grande Vinko)
Intermediate class:
Exc.1, CLUB WINNER - EFES ETO Ginga House (Oscar z Padoku - Atina Ginga House)
absent - ESPRESSO Ginga House (Oscar z Padoku - Atina Ginga House)
Open class:
absent - RED RUSTER Black Novak (Questo Betelges - Marcy del Nasi)
BLACK FEMALES
Baby class:
Vp.1, BEST BABY - Tahi-Reme FIONA (Destiny's Phoenix Highway to Hell - Tahi-Reme Icy)
Vp.2 - FIORENTINA del Cuore Nero (Obi Wan Kenobi de Grande VInko - Hana del Nasi)
Vp.3 - LUCY LIU v. Schwarze Kraft (Efes Eto Ginga House - True North Sharon)
Vp.4 - LOLITA (Caesar Argos Unreachables - Barbara Barakuda Unreachables)
Vp. - MALENA Ginga House (Maxim di Altobello - Atina Ginga House)
absent - PRIMADONNA di Perlanera (Sant Kreal Zeus - Ferrar Flying di Perlanera)
Puppy class:
Vp.1 - ANAXUNAMU (Eros Edi Ginga House - Panama Baby)
Youth class:
Exc.1, YOUTH CLUB WINNER - FARRA Unique Jewel (Obi Wan Kenobi de Grande Vinko - Becca Unique Jewel)
absent - Izrafel MAXY MAYA (Pride of Russia Urano - Izrafel Floris Fortuna)
absent - SAVANA Betelges (Tahi-Reme Max - Xenia for Betelges del Nasi)
Intermediate class:
Exc.1 - DUNA (Maxim di Altobello - Daysi v. Cobra)
Open class:
Exc.1, CLUB WINNER - DIONA DOLCHINEA v. Schwarze Kraft (Maxim di Altobello - True North Sharon)
Exc.2 - JUANITA Dente del Gigante (Javier Naiss Ginga House - Holly Dente del Gigante)
Exc.3 - HERA v. Schwarze Kraft (Apolon v. Schwarze Kraft - Anabela)
absent- FREYA Betelges (Ale'Alamos del Citone - Galilea Betelges)
absent - Come As You Are IRA (Titus Tarantula v. Jahrestal - Come As You Are Darla)
absent - JOHANA Dente del Gigante (Javier Naiss Ginga House - Holly Dente del Gigante)
Champion class:
Exc.1 - ESTHER v. Schwarze Kraft (Kerber King - Feary v. Dunav Stam)
Exc.2 - CESSIE v. Schwarze Kraft (Kerber King - Feary v. Dunav Stam)
BROWN FEMALES
Baby class:
Vp.1 - Izrafel PRINCESS PATTI (Izrafel Abe Arroganto - Izrafel Impressive Ivona)
Puppy class:
Vp.1 - Izrafel ORLA ODALYS (Maxim di Altobello - Kim Kaylee del Nasi)
P.2 - ANETA (Eros Edi Ginga House - Panama Baby)
Youth class:
Exc.1, YOUTH CLUB WINNER - BRITANIA NIKA del Montegrappa (Pride of Russia Urano - Brie Herata Cobra)
absent - AKIRA v. Falanga (Karlos Santana v. Falanga - Kajli)
Intermediate class:
Exc.1, CLUB WINNER - ZOE COPPER Ginga House (Oscar z Padoku - Carmen Cara Ginga House)
Open class:
Exc.1 - Izrafel IMPRESSIVE IVONA (Dobergaarden Forever Athos - Kim Kaylee del Nasi)
Working class:
Exc.1 - BECCA Unique Jewel (Steel Dragon Reno - Alizya Asia v. Dunav Stam)
Honour class:
Exc. - ATINA Ginga House (Sant Kreal Zeus - Carmen Cara Ginga House)
BEST PAIRS
EFES ETO Ginga House & ZOE COPPER Ginga House
Tahi-Reme MAX
BRITANIA NIKA del Montegrappa
EFES ETO Ginga House
Izrafel IMPRESSIVE IVONA