judge: Csaba Zsolt Lokodi (RO)
entries: 27
results by: Slovakia Dobermann
BLACK MALES
Youth class:
Exc.1, CAJC, BEST JUNIOR - UTRILLO di Perlanera (Urbano del Diamante Nero - Cassy Crystal di Perlanera)
Intermediate class:
Exc.1, CAC, CACIB - ROYAL-REZON vis Absoluta (Grand Mollis Armani - Petra-Perla vis Absoluta)
Open class:
Exc.1, CAC - Tahi-Reme ORPHEUS (Zylan Zais del Citone - Tahi-Reme Quinnie)
Exc.2, res.CAC - MIKY Abba-Sonia (Energy Extra Moravak - Iris Abba-Sonia)
Vg.3 - ALEX Soley Austerlitz (Cliff v. Beuchower Hof - Richie Renna z Helfstyna)
Working class:
Exc.1, CAC - FINN Extra Elite (Ascomannis Gitano - Bess Extra Moravak)
Champion class:
Exc.1, CAC, res.CACIB - Tahi-Reme IGOR (Andres Crockett del Citone - Tahi-Reme Giniti)
Exc.2, res.CAC - Pride of Russia MOXITO (Fedor del Nasi - Pride of Russia Barrakuda Boomaye)
BROWN MALES
Puppy class:
Vp.1 - ADELANTA v. Zahlinic (Sylvester Halit Pasa - Irga Halit Pasa)
Youth class:
Exc.1, CAJC - Pride of Russia IGOR (Pride of Russia Sidor - Euro Dinamika iz Zoosfery)
Exc.2 - Tahi-Reme URIAN (Pride of Russia Kaspij - Tahi-Reme Didiane)
Open class:
Exc.1, CAC - FOREST des San Marin (Hero di Casa Fox - Celene Cerrydluen des San Marin)
Exc.2, res.CAC - BOUNTY Maddob (Eria Pro Timur Taurus - Tahi-Reme Mirage)
BLACK FEMALES
Puppy class:
Vp. - ADELAIDE v. Zahlinic (Sylvester Halit Pasa - Irga Halit Pasa)
Vp. - RAMADA RIA Morgantina (Ikar Ikaros Morgantina - Asara Maddob)
Youth class:
Exc.1, CAJC - Sant Kreal PARIDA (Sant Kreal Zeus - Sant Kreal Uslada)
Exc.2 - INES Ginga House (Oscar z Padoku - Anna Alegra Ginga House)
Open class:
Exc.1, CAC - ATHENA Apologeta (Kasanowa King Tromelin - Nota Bene Apologeta)
Working class:
Exc.1, CAC - O'FINITY King of Darkness (Come As You Are Jared - Come As You Are Vesta)
Champion class:
Exc.1, CAC, CACIB, BOB - ROCCO z Padoku (Sant Kreal Jago - Sharon z Padoku)
Exc.2, res.CAC - VIVIEN iz Zoosfery (Maxim di Altobello - Kabbalah iz Zoosfery)
Veteran class:
Exc.1 - MONA Extra Moravak (Como Jivono di Matario - Herta Marion)
BROWN FEMALES
Youth class:
absent - RENE RUSSO Morgantina (Ikar Ikaros Morgantina - Asara Maddob)
Intermediate class:
Exc.1, CAC - ELEKTRA Best Cerber (Armani de Terra Mirabili - Cassandra Best Cerber)
Open class:
Exc.1, CAC - BUGATTI v. Freyer Tal (Yankee v. Klingbach - Carisma v. Finkenheim)
Champion class:
Exc.1, CAC, res.CACIB - BEATRIX Il Conte del Forte (Armani de Terra Mirabili - Karmen Majstersztyk)
Exc.2, res.CAC - SUEMI del Mediano (Maxim di Altobello - Pandora del Mediano)